PLEASE HELP!!! 100 POINTS!!!!!!!

Potatoes cost $0.85 per pound. Luke bought 2.75 pounds of potatoes. How much did he pay for the potatoes. Round your answer to the nearest dollar.

He paid $ for the potatoes.

Respuesta :

Answer:

Um

Step-by-step explanation: